ParkietyBat


Dąb Natural

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Dąb (Quercus) to ok. 600 gatunków drzew i krzewów występujących głównie w obszarach umiarkowanych półkuli północnej. Osiąga wysokość 40 m, charakterystyczne owoce, tzw. żołędzie. Najbardziej pospolitym i przeznaczonym na produkcje podłóg jest dąb szypułkowy. Dąb jest bardzo ważnym drzewem użytkowym. Drewno jest ciężkie, twarde, odporne na działanie wody. Stosuje się je w budownictwie (podłogi, schody), stolarstwie i meblarstwie. Drewno dębu stosunkowo ciężkie i twarde znajduje powszechne zastosowanie w stolarce budowlanej, meblarstwie. Ze względu na swoją odporność na ścieranie doskonale nadaje się do wyrobu klepki podłogowej. Wyroby z dębiny z biegiem czasu ciemnieją w naturalny sposób od wody. Drewno dębowe jest doskonałe na stolarkę wewnętrzną, lecz bardzo ryzykowne do stosowania zewnętrznego, gdyż ma tendencje do pękania przy dużych mrozach ze względu na duże naprężenia wewnętrzne. Drewno poddane długotrwałemu działaniu wody czernieje, dając tzw. dąb czarny, surowiec ceniony w meblarstwie i zdobnictwie.

Dąb Czerwony

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Dąb czerwony pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem dębu, o wielkim zasięgu geograficznym. Odznacza się on wieloma zaletami: rośnie szybciej od naszych krajowych gatunków, znosi ocienienie boczne, jest odporny na mrozy i mniej wymagający w stosunku do gleby; może być sadzony nawet na glebach suchych, piaszczystych i ubogich, odporny na zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego. Jest to najczęściej u nas spotykany obcy gatunek dębu, popularny również jako drzewo parkowe. Sadzony pojedynczo na otwartej przestrzeni, rozwija potężną, szeroką koronę. W jesieni liście przybierają zwykle zabarwienie o pełnej gamie kolorów od żółtego do ciemnoczerwonego. Drewno ma jednak mniej wartościowe od naszych rodzimych gatunków dębów - twarde, trudne w suszeniu, niezbyt trwałe. Dąb czerwony jest odmianą dębu pospolitego. Posiada on potoczną nazwę tzw. dąb kanadyjski. Charakteryzuje się tym, iż barwa jego słoi posiada kolor czerwony. Dla wybrednych klientów jest alternatywą pomiędzy bukiem, jesionem, a zwykłym dębem.

Jesion

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Dawniej jesion był wykorzystywany jako doskonały materiał do sporządzania lanc, broni rycerskiej. Obecnie z tego drewna wyrabia się cenne meble, parkiety i sprzęt sportowy, np. narty. Jest to gatunek typowy dla lasów łęgowych i wąwozów, często także sadzony w parkach. Jesion żyje do 250 lat, osiągając wysokość ponad 40 m. Jest pod tym względem rekordzistą wśród naszych drzew liściastych. Drewno to nadaje się na okleiny skrawane płasko i obwodowo; do produkcji mebli, okładzin, parkietu; drewno konstrukcyjne średnich wymagań szczególnie do zabudowy wnętrz; specjalne drewno do wyrobu sprzętu sportowego, szczebli, słupów, beczek; przy budowie łodzi, maszyn, pojazdów, wagonów i samolotów; nadaje się do obróbki toczeniem i do snycerki. W Polsce jest to dzikie drzewo leśne zaliczane do najbardziej cennych, szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Nie tworzy litych drzewostanów. Występuje w dolinach rzecznych gdzie z olszą i dębem tworzy drzewostany. Zasięg jesionu jest stosunkowo rozległy - występuje w całej Europie, na Krymie i Kaukazie, a także w Azji. Pień drzew rosnących szczególnie w zwarciu leśnym jest dobrze wyrośnięty, długi, prosty, do wysokości ok. 20 m wolny od gałęzi

Parkiety są wytwarzane w pięciu wymiarach, które charakteryzują się następującymi parametrami podanymi w mm:

wariant pierwszy: 20x60x240
wariant drugi 20x60x300
wariant trzeci: 20x60x360
wariant czwarty: 20x60x420
wariant piąty: 20x60x480
ponad to każdy z tych wariantów dostępny jest w trzech klasach jakościowych.

Każda paczka jest foliowana w celu utrzymania wilgotności 8% (+-2%).

Szczegółowe informacje o wyrobach, jakościach oraz cenach otrzymacie Państwo dzwoniąc bezpośrednio do nas pod numery telefonów podane obok lub wysyłając maila z zapytaniem.

Nasza firma współpracuje z kilkoma ekipami układającymi parkiety.